Search
24. 1. 2023.
Međunarodni znanstveni skup "Prostorne i razvojne mogućnosti kulturnog nasljeđa"

U Zagrebu u Palači Drašković tj. Narodnom domu 22. i 23. Listopada održavao se Međunarodni znanstveni skup "Prostorne i razvojne mogućnosti kulturnog nasljeđa".

Skup su organizirali Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Razred za likovne umjetnosti HAZU. Skup je dio aktivnosti istraživačkog projekta Heritage Urbanism -2032 HERU / Urbanizam nasljeđa -urbanistički i prostorni modeli za oživljavanje i unapređenje kulturnog nasljeđa koji financira Hrvatska zaklada za znanost.

Na skupu od publiciranih 150 radova će biti prezentiran 51 rad, a među njima Zavod za prostorno uređenje sudjeluje s predavanjem "Suvremene metode zaštite urbanog krajolika: osnova za integralno planiranje, primjer grada Dubrovnika" koji izlaže Barbara Savin, dipl.ing.arh.

Dokumenti:

 

- HERU - Program
- HERU - Sažetci