Search
21. 12. 2022.
Javno izlaganje Prijedloga IDPPDNŽ i Strateške studije utjecaja na okoliš IDPPDNŽ

 Javna rasprava o Prijedlogu Izmjena i dopuna Prostornog plana Dubrovačko-neretvanske županije
i Strateške studije utjecaja na okoliš Izmjena i dopuna Prostornog plana Dubrovačko-neretvanske županije


Javna rasprava o Prijedlogu IDPPDNŽ i Strateške studije IDPPDNŽ traje od 23. siječnja do 22. veljače 2017. godine.

Javni uvid organiziran je u Dubrovniku, Korčuli i Metkoviću.

Javno izlaganje održano je u Gradu Korčuli u ponedjeljak 30. siječnja 2017. godine u 10:30 sati, u Gradu Metkoviću isti dan u 17:00 sati, a u Gradu Dubrovniku u utorak 31. siječnja 2017. godine u 17:00 sati.

U javnom izlaganju sudjelovali su predstavnici Upravnog odjela za prostorno uređenje i gradnju, Upravog odjela za zaštitu okoliša i prirode, Zavod za prostorno uređenje DNŽ i izrađivač Strateške studije tvrtka Dvoku Ecro iz Zagreba.

Izlaganja su bila posjećena, a prisutni su upoznati s procedurom, postupkom izrade Plana i planskim rješenjima te Strateškom studijom utjecaja na okoliš.

Rasprava je bila konstruktivna, a teme o kojima se raspravljalo su se kretale od tema zaštite okoliša, prirodne i kulturne baštine do infrastrukturnih i gospodarskih tema te održivog razvoja Županije.