Search
29. 9. 2023.
Izložba, radionica i prezentacija BIOPLASTIKA ZA MORSKU I KOPNENU PRIMJENU

Dana 26. rujna 2023 .g., s početkom u 10:00 sati u prostorijama Love Bara u sklopu projekta SEALIVE održana je izložba, prijenos znanja i radionica u vezi bioplastike za morsku i kopnenu primjenu. Projekt je organiziran u suradnji sa domaćinom Maritimo Recyclingom te voditeljima projekta AKTI Project and Research Centre (Cipar) i Isotech Ltd (Cipar).

Održano je predstavljanje i izložba proizvoda od bioplastike poput ribarske mreže, ribarske košare, vreće od oštrog mrežastog materijala za uzgoj kamenica, folije za malčiranje, čvrste ambalaže za hranu, fleksibilne ambalaže za hranu, folije za smrznutu hranu i pribor za jelo. Proizvodi biti će implementirani u 5 različitih zemalja: Hrvatska, Grčka, Malta, Bugarska i Gruzija.

Ovaj događaj omogućio je razmjenu znanja i informacija vezanih za projekt i njegove proizvode, te je postavio neke temelje za daljnju suradnju različitih sektora zanimanja.

Na radionici su bili predstavnici Zavoda za prostorno uređenje DNŽ: Sanja Stanić, Nikola Karaman i Daniel Jokić.