Search
24. 1. 2023.
DRUGI HRVATSKI RURALNI PARLAMENT - Suradnjom do cjelovitog razvoja! 20.- 22. travnja 2017. Sveti Martin na Muri | MEĐIMURJE

Tema drugog Hrvatskog ruralnog parlamenta je pitanje suradnje kao preduvjeta cjelovitog razvoja. Pod suradnjom se misli na suradnju dionika ruralne zajednice, suradnju s javnom upravom, s gospodarskim sektorom, interdisciplinarnu suradnju osobito sa istraživačkom i znanstvenom zajednicom te suradnju na prijenosu iskustava i učenje na primjerima dobre prakse. 

Zavod za prostorno uređenje DNŽ se predstavlja na poster-sekciji Interdisciplinarnom suradnjom do bolje kvalitete života u ruralnim prostorima stručno-istraživačkim projektom autorica Ivane Tutek i Dilke Bobanović „RASPROSTRANJENOST I TIPOLOŠKA OBILJEŽJA POVIJESNIH GRADITELJSKIH STRUKTURA U KULTURNOM KRAJOLIKU DUBROVAČKOG PRIMORJA“ izrađen u okviru Izmjena i dopuna PROSTORNOG PLANA UREĐENJA Općine Dubrovačko primorje kojeg Plana je izrađivač Zavod za prostorno uređenje DNŽ.

Poster-sekcija je poseban dio događanja drugog Hrvatskog ruralnog parlamenta. Posteri će biti izloženi sva tri dana održavanja, te objavljeni na internetskoj stranici Hrvatskog ruralnog parlamenta.

Ruralni parlamenti (RP) su redovita godišnja ili dvogodišnja događanja u nizu europskih zemalja.
Ruralni parlamenti predstavljaju nacionalna događanja u trajanju od jednog do nekoliko dana i predstavljaju ujedinjeni glas ruralnih pitanja kao relevantnog društvenog čimbenika.
Ruralni parlamenti predstavljaju inicijativu koja se temelji na načelu odozdo prema gore („bottom up“), te time predstavljaju glas stanovnika ruralnih prostora.
Ljudi iz svih dijelova i sektora sudjeluju na ruralnim parlamentima, od građana pa sve do visoko pozicioniranih političara u pojedinačnim državama, a uključuju i stručnjake, znanstvenike, aktiviste i druge dionike. Glavnu riječ imaju ljudi sa sela, pokreti, mali poduzetnici, turističke, kulturne i sportske organizacije, mladi i starije osobe.