Search
24. 1. 2023.
Dani Europske baštine 2015.

U Zagrebu 3.11. u sklopu Dana Europske baštine 2015. u organizaciji Ministarstva kulture u Muzeju Mimara održana je prezentacija knjige Dr.sc. Biserke Bilušić Dumbović Krajolik kao kulturno naslijeđe - Metode prepoznavanja, vrednovanja i zaštite kulturnih krajolika Hrvatske.
Nakon prezentacije knjige slijedila su izlaganja radova na temu krajolika. Između ostalih radova na skupu je predstavljen i rad Slika Grada - Povijesni krajolik Dubrovnika koji je prezentirala ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje DNŽ mr.sc. Marina Oreb.

Nakon izlaganja održana je i panel rasprava na temu Očuvanje i održivi razvoj kulturnih krajolika Hrvatske.

Dokumenti:

- Program Dana Europske baštine 2015.
- Knjiga Krajolik kao kulturno naslijeđe - Biserka Dumbović Bilušić