Search
24. 1. 2023.
11.06.2013. Prvi sastanak Radne grupe za zakonodavni okvir u Tivtu

Prvi sastanak Radne grupe za zakonodavni okvir održan je 11. lipnja u Tivtu. Zadatak radne grupe bio je definiranje koncepta komparativne analize sa preporukama, kako pojedinačno za legislative i sudionike u Crnoj Gori i Hrvatskoj, tako i usporedno na nivou ovih država. Ciljna grupa su sudionici u procesima zaštite i valorizacije prirodne i kulturne baštine i pejzaža, a glavni cilj doprinos njihovoj kvalitetnijoj suradnji na nacionalnom i nivou dviju država kroz regulativama jasno postavljen okvir djelovanja. Kroz prvi sastanak definiran je okvir izrade buduće studije: prirodnu, kulturnu baštinu i pejzaž analizirat će se kroz važeće zakonodavne okvire, njihovu analizu i preporuke za unapređenje, na međunarodnoj, državnoj i lokalnoj razini. Navodeći konkretne primjere iz prakse, stručnjaci iz Hrvatske i Crne Gore, predstavnici partnerskih organizacija i suradnici na projektu, prepoznali su brojne manjkavosti u tretiranju nasljeđa u dvjema državama. Na sastanku je zaključeno da je veći problem od kvalitete i usklađenosti propisa, mogućnost njihove dosljedne primjene u praksi.