Search
24. 1. 2023.
11.04.2014. Prvi sastanak radne grupe za studije kulturne i prirodne baštine i kulturnog pejzaža u Tivtu

U petak, 11. travnja 2014. godine, od 10.00 do 15.00 h, u Općini Tivat (CG) održan je prvi sastanak radne grupe za studije kulturne i prirodne baštine i kulturnog krajolika.
Radnu grupu čine predstavnici/ce svih partnera i suradnika u projektu iz Crne Gore i Hrtvatske, kao i relevanti stručnjaci iz obje zemlje. Zadatak radne grupe je definirati sadržaj studija kulturne i prirodne baštine i kulturnog krajolika, koje će se u narednom periodu realizirati  u okviru projekta „Baština-Pokretač razvoja“.
U Crnoj Gori pilot područje projekta „Baština-Pokretač razvoja“ je brdo Vrmac, na kojem će se primjenjivati znanja stečena kroz cjelokupne aktivnosti projekta.
U Hrvatskoj pilot područje projekta je uže područje Grada Dubrovnika, koje je potrebno valorizirati te adekvatno istražiti u svjetlu suvremene i svjetske teorije i prakse u zaštiti, očuvanju i upravljanju krajolika.

Dokumenti:
- Dnevni red
- Prezentacija Zavoda za prostorno uređenje DNŽ